korzen-macaKorzeń Maca jest ceniony już od wielu, wielu lat – „skarb Inków”, „naturalna Viagra”, „peruwiański żeń-szeń” to tylko kilka określeń dla tej wyjątkowej rośliny. Co ciekawe niegdyś korzeń maca był bardziej cenny niż złoto i tylko nieliczni mogli sobie pozwolić na jego zażywanie. Roślina ta stanowi jeden z podstawowych elementów codziennej diety w krajach Ameryki Południowej i Środkowej. Przeprowadzono już wiele badań, które potwierdzają niezwykłe właściwości tego peruwiańskiego korzenia.

Maca – kilka informacji na temat samej rośliny

Maca to dwuletnia roślina, której leczniczym surowcem jest korzeń o średnicy 2-8 cm, który przypomina wyglądem buraka. Maca rośnie naturalnie w wysokich Andach, w Peru oraz w Boliwii. Praktycznie wszystkie uprawy macy w Peru są organiczne – na wysokości 4000 metrów bardzo rzadko występują szkodniki, które mogłyby zaszkodzić roślinie. Nawóz stosowany do uprawy pochodzi głównie od owiec oraz alpak.

Jakie składniki zawiera w sobie korzeń maca?

Korzeń Maca stanowi cenne źródło białka, węglowodanów, kwasów tłuszczowych, błonnika, witamin i soli mineralnych, aminokwasów oraz fitosteroli, garbników, saponin czy olejków gorczycznych. Dzięki temu korzeń ten znalazł bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Okazuje się jednak, że zasłynął przede wszystkim ze swojego dobroczynnego wpływu na męską potencję i witalność.

Korzeń maca wpływa na płodność

Jedną z najbardziej znanych i szeroko wykorzystywanych właściwości maca jest zdolność do normalizowania funkcji układu hormonalnego. Roślina poprzez stymulację pracy podwzgórza i przysadki mózgowej, wpływa równocześnie na funkcjonowanie pozostałych gruczołów, takich jak tarczyca, jajniki, jądra, trzustka i nadnercza.

Stosowanie suplementów diety zawierających w swoim składzie korzeń maca może więc bardzo pozytywnie wpływać na libido, płodność oraz potencję, a także funkcje rozrodcze (w przypadku kobiet objawia się to zmniejszeniem dolegliwości związanych z miesiączkowaniem oraz menopauzą). Ponadto regularne zażywanie preparatów z korzeniem maca wpływa także ma obniżenie poziomu stresu i poprawia jakość naszego snu (wszystko to oczywiście wpływa także na sprawność seksualną). Jednym z czołowych produktów wspomagających problemy z potencją jest zestaw Eron Plus.

Korzeń Maca wykazuje również właściwości energetyzujące, dlatego preparaty z tą rośliną warto zastosować w okresie rekonwalescencji, przewlekłego zmęczenia, w stanach wycieńczenia organizmu oraz ogólnego przemęczenia (fizycznego i psychicznego). Bardzo często po ciężkim dniu po prostu nie mamy na nic ochoty, nawet na zbliżenie z partnerką, dzięki regularnemu zażywaniu tabletek z korzeniem maca mamy pewność, że nie zabraknie nam energii. Warto również dodać, że korzeń maca wykazuje zdolność poprawy samopoczucia, dlatego sprawdzi się także, gdy problemy z potencją wynikają z czynników psychologicznych (mowa tutaj głównie o młodych mężczyznach).

Na rynku dostępny jest proszek z korzenia maca, jednak o wiele łatwiej i wygodniej będzie zakupić naturalne suplementy diety, które w swoim składzie posiadają dużą zawartość ekstraktu z tej rośliny.

napotencje