dluzszyseksZdecydowana większość mężczyzn zastanawia się co zrobić, aby osiągnąć lepszą i dłuższą erekcję? Ogólnie na rynku proponują nam wiele różnorodnych metod polepszenia sprawności seksualnej m.in. specjalne ćwiczenie, maści, pompki czy preparaty na potencję. Oczywiście każda z tym metod ma swoje zalety, jak i wady, dlatego trzeba być ostrożnym przy ich wyborze oraz stosowaniu. My proponujemy w pełni naturalne rozwiązania – ważne, aby jednak podejść do sprawy poważnie i zaangażować się w zmiany, które pozwolą poprawić sprawność seksualną.

  1. Odpowiednio się odżywiaj

Aby osiągnąć erekcję, organizm mężczyzny potrzebuje naprawdę sporo energii i dlatego kluczowe jest tutaj właściwe odżywianie. Dzięki odpowiedniej diecie będziesz mógł uprawiać seks nawet kilka razy w ciągu dnia! Postaw przede wszystkim na węglowodany, które znajdziesz w makaronach i pełnoziarnistym pieczywie. Nie można także zapominać o cynku i selenie.

  1. Zadbaj o zdrowie i kondycję fizyczną

Regularne ćwiczenia nie tylko pozwolą zachować Ci odpowiednią kondycję, ale przede wszystkim będziesz pewny siebie, dzięki wyrzeźbionej i umięśnionej sylwetce – to oczywiście wpłynie na sprawność seksualną.

  1. Wybierz odpowiednią pozycję

Skupiaj się głównie na tych pozycjach, w których Ty przejmujesz kontrolę i jesteś na górze (misjonarska, na pieska) – wtedy możesz osiągnąć lepszą grawitację. Jeśli zmagasz się z problemem impotencji to raczej nie wybieraj pozycji, w których to kobieta jest na górze, bo wtedy grawitacja działa na Twoją niekorzyść. Krew wtedy będzie się kierować w dół, co utrudni znacznie osiągnięcie erekcji.

  1. Ogranicz wrażliwość, aby wydłużyć stosunek

Najbardziej popularną metodą wydłużenia stosunku jest zastosowanie prezerwatywy (niektórzy mężczyźni używają nawet kilku naraz). Warto także podczas stosunku za bardzo się nie nakręcać na początku skupiając swoje myśli na czymś zupełnie innym. Pozwoli to przedłużyć erekcję i znacznie opóźnić wytrysk.

  1. Nie przemęczaj się

To nic dziwnego, że jeśli w ciągu dnia jesteś bardzo zapracowany i przemęczony, to wieczorem nie masz na nic ochoty, nawet na zbliżenie ze swoją partnerką. W takiej sytuacji powinieneś pomyśleć o odpoczynku i zmianie trybu życia, by mieć także czas na relaks i przyjemne rzeczy – zacznij np. od wyjazdu ze swoją partnerka na weekend.

  1. Unikaj nerwów i długotrwałego stresu

Szczególnie młodzi mężczyźni zmagają się z zaburzeniami erekcji właśnie z powodu stresu i życiowych problemów. W takim przypadku przyda się szczera rozmowa z partnerką oraz ćwiczenia relaksacyjne. Zadbajcie też o odpowiedni nastrój i długą grę wstępną.

  1. Unikaj używek

Palenie papierosów spowalnia krążenie krwi w organizmie, co bardzo negatywnie wpływa na erekcję. Z kolei zbyt duże ilości alkoholu powodują, że organizm jest otępiony i niezdolny do jakiegokolwiek wysiłku.

napotencje