argininaZaburzenia erekcji to bardzo wstydliwy problem, który dotyka coraz większą liczbę mężczyzn i to w różnym wieku. Stopniowe osłabnięcie sprawności seksualnej powoduje w końcu całkowitą niezdolność do utrzymania wzwodu w trakcie stosunku – często mężczyzna nie jest w stanie w ogóle osiągnąć erekcji lub dochodzi do przedwczesnego wytrysku. Jednym ze skutecznych sposobów poprawy potencji i męskiego libido jest regularne stosowanie preparatów zawierających l-argininę.

Jak dochodzi do erekcji?

Przez większość dnia męski członek pozostaje w stanie wiotkości, co jest spowodowane ograniczeniem ilości krwi doprowadzanej do wnętrza ciał jamistych penisa. W momencie zadziałania odpowiedniego bodźca, dochodzi do rozkurczenia mięśniówki tętniczek, czyli naczyń krwionośnych, które doprowadzają krew do ciał jamistych. Wtedy następuje wzwód – penis staje się sztywny i zwiększa swój obwód. W tym całym kilkuetapowym procesie kluczową rolę odgrywają czynniki biochemiczne, szczególnie mowa tutaj o tlenku azotu, który silnie działa na mięśniówkę ścian naczyń krwionośnych rozluźniając ją. Tlenek azotu jest w sposób naturalny wytwarzany w naszym organizmie w procesie przemiany endogennego aminokwasu l-argininy.

Jak działa l-arginina?

L-arginina to aminokwas, który jest syntetyzowany w organizmie odpowiadający za utrzymanie prawidłowej równowagi wewnętrznej (homeostazy). L-arginina odgrywa m.in. kluczową rolę w procesie usuwania szkodliwego amoniaku, stymuluje produkcję hormonu wzrostu, a także bierze udział w przemiany tłuszczów. Głównym zadaniem tego aminokwasu jest jednak znaczne zwiększenie produkcji tlenku azotu, co – jak już wspomnieliśmy wyżej – bardzo pozytywnie wpływa na mięśniówkę naczyń krwionośnych. Dzięki zmniejszeniu napięcia ściany naczyń poprawia ogólny przepływ krwi w organizmie oraz wpływa korzystnie na stopień utleniania tkanek. L-arginina dzięki swoim cennym właściwościom sprawdza się doskonale podczas leczenia zaburzeń erekcji i problemów ze sprawnością seksualną. L-arginina oddziałuje na wszystkie naczynia krwionośne, również w obrębie narządów płciowych – a więc aminokwas ten znacznie zwiększa ilość dostarczanej do członka krwi, co z kolei pomaga w uzyskaniu wzwodu oraz wywołuje szybszą i dłuższą erekcję.

Główne zadania l-argininy, za które odpowiada w naszym organizmie:

– stymulowanie produkcji hormonu wzrostu,

– zwiększenie masy mięśniowej,

– wzrost produkcji spermy oraz poprawa ruchliwości i jakości plemników,

– poprawa sprawności seksualnej mężczyzny (łatwiejsza erekcja, możliwość utrzymania wzwodu),

– zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakrzepów czy udarów,

– skrócenie czasu leczenia po przebytym ataku serca.

Gdzie znajdziemy l-argininę?

Nasz organizm sam wykazuje zdolność do syntetyzowania l-argininy z pozostałych aminokwasów, które są dostarczane z zewnątrz, jednak należy pamiętać, że wraz z wiekiem może znacznie osłabnąć ta zdolność i konieczna jest dodatkowa suplementacja poprzez stosowanie preparatów bez recepty zawierających l-argininę. Oczywiście substancja ta znajduje się także w takich produktach jak drób, czerwone mięso, ryby, ziarna i orzechy oraz produkty mleczne.

napotencje