impotencjaImpotencja objawia się długotrwałym problemem w uzyskaniu erekcji, pomimo odczuwania silnego podniecenia oraz gry wstępnej. Zaburzenie powoduje znaczne zmniejszenie sprawności seksualnej – nieleczona może doprowadzić do sytuacji, w której mężczyzna w ogóle nie będzie mógł cieszyć się ze współżycia oraz nie będzie w stanie zaspokoić swojej partnerki seksualnej.

Przyczyny impotencji

Istnieje tak naprawdę wiele czynników, które mogą powodować zaburzenia erekcji. Przyczyny impotencji dzielimy głównie na organiczne, które dotyczą przede wszystkim mężczyzn w starszym wieku, a także na psychiczne, które zdiagnozowane są głównie u młodych mężczyzn. Zaburzenie erekcji jest diagnozowane w wyniku dokładnej analizy psychiki mężczyzny oraz przeprowadzeniu testów krwi. To bardzo ważne, by określić konkretną przyczynę impotencji i dopiero wtedy zastosować odpowiednie leczenie. Impotencja o podłożu psychogennym może np. dotyczyć zaburzeń lękowych, życia w ciągłym stresie, depresji, problemów z partnerką itp. Z kolei panowie w średnim wieku zazwyczaj zmagają się z zaburzeniami erekcji ze względu na choroby (m.in. cukrzyca, zator krwi, nadciśnienie) oraz różnego rodzaju infekcje i niski poziom testosteronu.

Leczenie impotencji

Skuteczne leczenie impotencji ma przede wszystkim na celu wyeliminowanie głównej przyczyny zaburzeń erekcji – można tutaj stosować leczenie farmakologiczne lub też udać się do psychologa, jeśli czynnikiem impotencji jest np. depresja czy zaburzenia lękowe. Obecnie w medycynie mamy naprawdę sporo skutecznych rozwiązań, które pomagają odzyskać sprawność seksualną – możemy udać się do specjalisty lub też próbować leczyć się na własną rękę za pomocą preparatów dostępnych bez recepty (m.in. kremy znieczulające, naturalne preparaty na potencję). Wszystkie te środki czy sposoby wydłużania stosunku mają zapewnić udane i w pełni satysfakcjonujące współżycie.

Metody leczenia zaburzeń potencji

Ze względu na stopień nasilenia dolegliwości związanych z impotencją można wyróżnić trzy grupy metod leczenia:

– psychoterapia i stosowanie pompy próżniowej oraz popularnych leków na potencję,

– iniekcje do ciał jamistych (w przypadku, gdy powyższe metody nie działają),

– ostatecznym rozwiązaniem jest protezowanie prącia.

Najważniejsze jest to, by podjąć jakiekolwiek leczenie – mężczyzna nie powinien bagatelizować problemu, gdyż zaburzenie erekcji może się pogarszać, a także może być wynikiem poważnego problemu zdrowotnego. Dlatego też należy jak najwcześniej udać się do lekarza, albo przynajmniej porozmawiać z partnerką i spróbować w naturalny sposób popracować nad sprawnością seksualną – jeśli jednak tabletki na potencję, czy naturalne metody nie przyniosą zadowalającego efektu to konieczna będzie wizyta u specjalisty, który zdiagnozuje w odpowiedni sposób przyczynę impotencji i zaleci konkretne działania.

napotencje